MENU

Artbar pastelky

Artbar pastelky Derwent

 Důležitá informace pro zákazníky: tato řada pastelek byla pro špatné prodeje dle výrobce v roce 2015 vyřazena z produktové nabídky! V naší nabídce je již jen pár kusovek a škrabka.

 

Pastelky Artbar od anglické firmy Derwent přicházejí v roce 2012 na náš trh. Artbar jsou pastelky, které změní Vaše zažité obecné názory na pastelky. Na této stránce budou zveřejněny Vaše postřehy, videa, obrázky (fotky). Máte-li zájem se podělit s ostatními o své zkušenosti s pastelkami Artbar, tak nám pošlete na náš mail své povídání (fotky nebo video). Můžou to být třeba jen krátké postřehy a rady, které určitě pomůžou ostatním v jejich tvorbě.

Pastelky Artbar recenze č.1

Autor recenze: TREON  (10.6.2012)

Anglická firma Derwent si jako jednu z novinek pro rok 2012 připravila trojhranné pastelky pod názvem Artbar. Stejně jako většina ostatních produktů tohoto výrobce, je i Artbar dodáván na trh v pěkných plechových krabičkách obsahující odstíny po 12, 24, 36 a 72 kusech.

 

Barvy jsou v největším balení 72ks rozděleny do čtyř skupin po 18 odstínech :

 

„Jasné“ – obsahují základní barevné odstíny vhodné třeba pro malování květin

„Bledé“ – obsahující odstíny vhodné pro malování portrétů

„Zemité“ – vhodné pro přírodní témata a krajiny

„Tmavé“ – nejvíce vhodné asi pro stínování a míchání dalších různých odstínů s tím, že tato skupina obsahuje i bílou a mixovací pastelku.

 

Pastelky Artbar

 

Jaké jsou výhody pastelek Artbar?

Výhody Artbaru spočívají v jeho tvaru a rozmývatelnosti vodou. Díky tomu můžeme vybarvovat velké plochy i celou plochou a po namočení do vody i „razítkovat“ určitou částí tyčinky na obraz, a tím vytvářet libovolné textury. Těžko se vyjmenovávají způsoby, jakými lze malovat, protože mě osobně při malování jednoho obrázku napadne X dalších možností a způsobů, které vyzkouším na dalším obrázku. Použití a míchání barev, technika nanášení jak za sucha tak i za mokra, při nanesení více vrstev je lze i nahřát fénem a prsty rozmazávat... možností má Artbar opravdu dost. Nejlepší je začít s těmi, které uvádí sám výrobce a další nápady na sebe nenechájí dlouho čekat.

 

Detail Artbar Derwent

 

Jako jednu věc, která mě trochu zarazila bych uvedl to, že pastelky jsou zabaleny do obalu, který nezakrývá celou plochu, ale vždy nechává odkrytý jeden roh tyčinky. Z tohoto důvodu se o ně dá lehce ušpinit, což mně osobně případá zbytečné. Moc mi není jasný účel, ale asi je to nejspíš proto, abychom mohli (aspoň chvíli) zkusit malovat celou plochou pastelky aniž bychom z ní museli odstraňovat etiketu. 

 

Artbar výtvarné potřeby

 

Etikety pastelek jsou „umělohmotné“ a mají na sobě již připravené zářezy, podle kterých se dají lehce odtrhnout. U Artbaru se počítá s tím, že se pastelky budou odlamovat na menší či větší kousky, se kterými se bude dále pracovat. Když si vybavím, jaké operace to vždy byly u suchých pastelů s papírovými etiketami, tak zde to je opravdu velice dobré a rychlé.

Zkoušel jsem i Artbar použít jako klasické pánvičky akvarelů – malovat pouze štětcem a barvu si brát na štětec přímo z tyčinek. Ale barva mi vždy připadala dost vybledlá… zkrátka to vždy skončilo tak, že jsem tyčinkou danou plochu vybarvil, a tu pak rozmyl štětcem. Něco jiného byl ale bylo, si kus pastelky „nastrouhat“ a tyto odřezky pak rozmíchat s vodou. Pro tuto možnost i výrobce dodává doplněk v podobě nádobky, která má na víčku trojúhelníkové „struhátko“, který nám v tomto ohledu práci ulehčuje.

Mně osobně nový Artbar vyhovuje. Sice jsem s ním z počátku tak trochu bojoval, ale po chvíli jsem si na něj začal zvykat. Přiložené dva obrázky jsou první, které jsem s ním vytvořil. V plánu mám ještě ho vyzkoušet v plenéru a taky na barevné papíry... a potom bůhví co mě napadne.

 

  Obraz ledňáček

Autor obrazů a recenze: Treon -Copyright © 2012

 

E-shop www.maluj.cz děkuje našemu zákazníkovi a autorovi této recenze.

Recenze a fotky byly poskytnuty exkluzivně pro výtvarné potřeby www.Maluj.cz.

Bez prokazatelného souhlasu Maluj.cz je výslovně zakázáno kopírování článku a další šíření jakýmkoliv způsobem. Autor: TREON - Copyright © 2012

 

Pastelky Artbar Derwent v sadách můžete Koupit zde.

 

Artbar video o pastelkách značky Derwent

Video ukázka č.1 pojednává o vlastnostech a výtvarných možnostech pastelek Artbar Derwent. Chci koupit sadu pastelek zde.

 

 

Mechanický sprej Derwent

Video ukázka č.2 možnosti použití mechanického prozprašovače v praxi. Koupit zde

 

 

Nádobka s krouhátkem na pastelky Derwent Artbar

Video č.3 ukazuje nádobku (umělá hmota) s krouhátkem ve víčku. Tento produkt je zatím nedostupný! Předpokládaná dostupnost je o letních prázdninách.

 

Pastelky Artbar-kreslení krajiny

Video č.4 ukazuje malířku při kreslení krajiny za použití pastelek Derwent Artbar. Výtvarnice maluje na akvarelový papír. Je to akvarelový blok, kde je papír lepený po všech 4 stranách, aby nedocházelo při namoční ke kroucení papíru. Maluj.cz doporučuje akvarelové bloky Fabriano Watercolour zde.