MENU

Barvy na hedvábí Soie

barva-na-hedvábí gutty kontury na hedváví    logo-lb 

 

Bravy na hedvábí Silk Fix a malování na hedvábí

 

Barvy na hedvábí a jiné tkaniny Lefranc&Bourgeois Silk Fix jsou zažehlovací . Barvy na hedvábí SILK FIX je řada 30-ti barev, které díky svému složení ponechávají hedvábí jeho přirozenou jemnost a výborně se hodí i na ostatní tkaniny (bavlna, len, atd.).Barvy jsou ředitelné vodou, dají se navzájem mísit, fixují se zažehlováním, po zažehlení můžete hedvábí ručně prát, ostatní látky na 40°C.

 

barvy na hedvábí a bavlnu barvy na hedvábí

 

Výtvarné potřeby maluj.cz pro Vás přinášejí důležitou zprávu!
L&B SOIE již nebudeme mít ve stálé nabídce (od března 2015).

Seřadit podle:
Výrobce:
Výrobce

Program barev na hedvábí SILK FIX tvoří: 30 vzájemně mísitelných barev , prostředek proti rozpíjení Anti-fusing medium, 12 perleťových gutt s aplikátorem. Prostředek proti rozpíjení Anti-fusing medium (210500-50ml) zabraňuje rozpíjení barev. Anti fusing vmíchejte do barvy, nebo jím potřete látku v místech, kde chcete předejít rozpíjení barev, a po jeho zaschnutí nanášejte barvy. Perleťové gutty s aplikátorem (Water based gutta) slouží k vytváření kontur na hedvábí a oddělení jednotlivých barevných ploch. Dodržujte becné zásady pro práci s barvami na hedvábí SILK FIX 50ml.

Barvy na hedvábí návod

1. Než začnete, vyperte tkaninu v teplé mýdlové vodě, nechte uschnout a v případě potřeby ji i vyžehlete.

2. Na suchou tkaninu nejprve načrtněte obrysy pomocí gutty. Linie by měla být přiměřeně silná a bez uzlíků.

3. Obrysy nechte schnout alespoň 1 hodinu.

4. Po zaschnutí obrysů nanášejte do vzniklých ploch barvu a to vždy od středu. Barvu před použitím dobře protřepejte.

5. Barvy nechte schnout alespoň 1 hodinu. Po zaschnutí překryjte tkaninu kusem látky (utěrka) a zažehlujte pečlivě rubovou stranu (ta kde není barva) látky po dobu 3 - 5 minut. Teplotu žehličky zvolte podle druhu použité tkaniny.

6. Po 48 hodinách můžete výrobek ručně vyprat v teplé mýdlové vodě, jedná-li se o výrobek z bavlny, můžete ho dokonce prát v pračce do 40°C. 7.Bezprostředně po práci vypláchněte štětec a další pomůcky čistou vodou, a umyjte si ruce mýdlem a teplou vodou.

 

Malý tip: smícháním barevných odstínů s perleťovými guttami lze docílit perleťové efekty. Chcete-li předkreslit váš motiv na hedvábí před nanášení na gutty, použijte k tomu buď měkkou tužku, nebo sublimující tužku USHIDA-FANTOM. Po předkreslení s touto tužkou můžete ihned začít nanášet barvy. Předkreslené linky, na rozdíl od obyčejné tužky, zmizí v průběhu 2-4 dnů. Při vyšší vlhkosti vzduchu se tato doba zkracuje. Linky můžete sami smýt čistou vodou. Použijete-li neobvyklou látku nebo techniku malby, tužku vždy předem vyzkoušejte na menším kousku. Balení: Všechny barvy jsou k dostání v 50 ml lahvičkách, Perleťové gutty v 20ml tubách.

 

Barvy na hedvábí barvy-na-hedvabi-vzornik-lefranc silk-fix.pdf